View unanswered posts | View active topics It is currently Sun Aug 09, 2020 5:56 am

Reply to topic  [ 7 posts ] 
 Program do składania filmików na Youtube 
Author Message

Witam, chciałbym zacząć umieszczać na Youtube filmiki instruktażowe (może od razu się zareklamuję, haha, będę robił krótkie tutoriale z logiki i podstaw użytecznego projektowania interfejsów, od strony programistycznej to zacznę w Javie, potem się zobaczy). Pracowałem już kiedyś na darmowych programach do obróbki zdjęć, tzn. w Gimpie, co do filmików to nie pamiętam nazw, ale cośtam już wiem o pracy z obiema formami. Czy możecie polecić mi jakieś oprogramowanie, które by podpasowało pod YT idealnie (żeby były dostępne w normalnych sklepach, np. Media Markt)? Miłego dnia życzę :)

Tue Jan 05, 2016 4:18 am
Profile

Jak kiedyś się bawiłem w składanie filmików, to używałem czegoś od Windowsa, Movie Makera czy jakoś tak, ale teraz to pewnie nikt już z tego nie korzysta xD no i chyba darmowe to było.

Tue Jan 05, 2016 5:23 am
Profile

Ja dorwałem kiedyś w sklepie Camtasia Studio po promocyjnej cenie (za trochę ponad tysiaka), no i mam ją już na kompie od dobrych kilku lat. Przyznam, że kupiona była w sumie trochę impulsywnie, ale teraz nie żałuję, bo jak już się nauczyłem obłsugi, to teraz dość często z niej korzystam i sobie chwale :) Normalnie podstawowa wersja kosztuje około 1300zł, ale ten wydatek i tak cię nie ominie. Widziałem jeszcze jakieś wersje edukacyjne za trochę ponad 800 zł (ok. 860), tylko nie wiem, czy wystarczy status ucznia, sam nim nie jestem, to nie obczajałem ;)

Tue Jan 05, 2016 6:52 am
Profile

Moim zdaniem warto oprócz czegoś do składania filmików mieć jeszcze program czysto graficzny. Tak właściwie, to bez tego profesjonalizm leży, prędzej czy później będziesz chciał sobie narysować logo itd., a Photoshop to wydatek rzędu paru tysięcy zł (za grafika też się płaci, mniej, ale no, chyba większa satysfakcja, jak się dłubie samemu). Wiem, że da się Corel Draw tanio kupić w internecie (licencję), pamiętaj, że z pudęłkiem zawsze jest drożej. Nie warto się trzymać starych przyzwczajeń, przepłacisz tylko, a w takim Media to chyba nawet tego nie sprzedają :P Ja już dawno żadnej płyty w ręku nie trzymałam :)

Tue Jan 05, 2016 8:34 am
Profile

Dzięki wszystkim za pomoc. Napisałem jeszcze do jednego z Youtuberów, których oglądam, może mi odpisze, czego on używa :) Byłoby miło :)

Tue Jan 05, 2016 9:35 am
Profile

Ja mysle, ze wielkiego zaskoczenia nie będzie :P mało kogo stać na te pierwszoligowe programy, a te tańsze nie są wcale jakoś dużo gorsze, łatwiej się przecież je obsługuje i przy niewielkiej wprawie można osiągnąć to samo, co w tych za kilka tysięcy zł.

Tue Jan 05, 2016 12:33 pm
Profile
Reply to topic   [ 7 posts ] 

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to: