View unanswered posts | View active topics It is currently Wed Sep 30, 2020 6:49 pm

Reply to topic  [ 6 posts ] 
 Spożywanie alkoholu na świecie – czy co kraj to obyczaj? 
Author Message

Powszechnie wiadomo, że umiarkowane picie alkoholu może mieć dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Pozostaje tylko pytanie: czym jest nadmierne” i „umiarkowane” picie? Podejrzewam, że w każdym kraju kwestia ta pozostaje do końca nie określona. Czy wiadomo wam coś w tym temacie?

Thu Aug 13, 2020 4:43 am
Profile

W niektórych krajach istnieją odgórne zalecenia medyczne dotyczące bezpiecznego spożywania alkoholu. Przykładowo, w krajach najbardziej konserwatywnych niskie spożycie alkoholu oznacza picie nie więcej niż 10 g czystego etanolu dziennie w przypadku kobiet i 20 g w przypadku mężczyzn – takie dane można znaleźć w Internecie.

Thu Aug 13, 2020 7:13 am
Profile

Wydaje mi się, że ta norma dla kobiet jest zawyżona. Sama piję tylko okazyjnie….

Thu Aug 13, 2020 8:06 am
Profile

Ja bym się spierał z @buziaczek. Znam wiele kobiet, które gustują w napojach wysokoprocentowych i dorównują w tym mężczyznom. Tymczasem świat alkoholi poznań to miejsce, gdzie można kupić alkohole z najróżniejszych rejonów świata. Znaleźć można alkohole w wielu odsłonach smakowych, w tym między innymi takie o słodkich, owocowych, ziołowych i korzennych nutach. Wybór jest naprawdę kuszący…

Thu Aug 13, 2020 8:17 am
Profile

Cóż normy są tylko normami…Na szczęście moje żona prawie w ogóle nie pije i na pewno nie zalicza się do grupy kobiet przekraczających dzienną normę spożycia alkoholu…

Thu Aug 13, 2020 9:13 am
Profile
Reply to topic   [ 6 posts ] 

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to: