View unanswered posts | View active topics It is currently Wed Aug 12, 2020 6:07 am

Reply to topic  [ 7 posts ] 
 Opieka nad leżącym chorym. 
Author Message

mamy teraz trochę nieciekawą sytuację… przyszło nam opiekować się ciężko chorą kuzynką, która jedynie leży. Może podsuniecie mi jakieś rady, pomoce, co robić, aby ta opieka przebiegała jak najlepiej? Co do leków jestem poinstruowana dobrze, ale z całą resztą nie wiem jeszcze jak sobie radzić. Korzystamy z pomocy pielęgniarki, może powoli się nauczę…

Thu Dec 15, 2016 9:19 pm
Profile

moja pierwsza rada, zmień troszkę podejście. To nie musi być wcale „nieciekawa sytuacja”. Nie wiem co dolega Twojej kuzynce, ale naprawdę nawet z najgorszej sytuacji można wynieść coś pozytywnego. Nabrać więcej siły, energii, woli do życia. I to miłe, kiedy komuś się pomaga. Sytuacja jest bardziej skomplikowana, kiedy chodzi o choroby psychiczne, ale spokojnie, cokolwiek się dzieje, będzie dobrze.:) wiem co piszę… a w drugiej kolejności radzę stosować profilaktykę przeciwodleżynową. Popatrz tutaj: abamedica24.pl/34-profilaktyka-przeciwodlezynowa, chodzi o materace i specjalne poduszki, dzięki którym skóra się nie obetrze. To ważne, bo walka z odleżynami jest wykańczająca, trudno się je leczy. Lepiej zapobiegać. Jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem, zawodowo pracuję z chorymi.;)

Thu Dec 15, 2016 11:10 pm
Profile

a ja jeszcze dodam – dbaj o siebie. Opiekuję się chorym mężem i odkąd więcej uwagi poświęcam swojemu zdrowiu jest znacznie lepiej. Ostatnio kupiłam sobie pończochy przeciwżylakowe Veera - ABA MEDICA S.A. i nogi od razu mam w lepszej kondycji.:) Poza tym przyjrzyj się wózkom inwalidzkim abamedica24.pl/33-wozki-inwalidzkie - bo jednak tego swojego pacjenta warto czasem gdzieś przetransportować, wywieść na spacer, cokolwiek. Może jest taka możliwość?

Fri Dec 16, 2016 1:41 am
Profile

też masz takie abamedica24.pl/45-podkolanowki-veera podkolanówki? są naprawdę super. I potwierdzam, że trzeba dbać o siebie i swoje zdrowie, to bardzo ważne! Przy okazji popatrz sobie autorko wątku na podstawowe środki higieny i bezpieczeństwa: abamedica24.pl/44-rekawice-maseczki-i-ochraniacze. Rękawiczki, maseczki, ochraniacze, must have!

Fri Dec 16, 2016 4:20 am
Profile

bardzo dziękuję za wasze komentarze, są dla mnie naprawdę przydatne. Przeglądam sobie wszystkie oferty i widzę, że jest wiele rzeczy, które mogą znacznie ułatwić opiekę nad chorym. To dobrze. Z wózkiem inwalidzkim spróbujemy jak poczuje się trochę lepiej.:) muszę też pomyśleć o tej profilaktyce przeciwodleżynowej, bo szczerze nie wpadło mi to jeszcze do głowy…:)

Fri Dec 16, 2016 7:06 am
Profile

fajnie, że spróbujecie, bo ludzie często robią ten błąd, że myślą jak ktoś jest chory to ma siedzieć w domu. A jest tyle fajnych opcji wyjazdu, nawet nie tyle na spacer, co na wakacje.

Fri Dec 16, 2016 7:20 am
Profile
Reply to topic   [ 7 posts ] 

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to: