View unanswered posts | View active topics It is currently Tue Jul 07, 2020 1:26 pm

Reply to topic  [ 9 posts ] 
 Jak załatwić separację w Warszawie? 
Author Message

Nie wiem, gdzie szukać pomocy, dlatego zdecydowałam się napisać tutaj. Od dłuższego czasu związek miedzy mną, a moim męzem praktycznie już nie istnieje. Niemal każda dyskusja kończy się kłótnią, a ja nie mam już najzwyczajniej na to siły. Dlatego chciałabym wystapić z wnioskiem o separację, ale nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić. Wie ktoś, jak to się załatwia? Czy miejsce ma znaczenie (mieszkam w Warszawie)?

Sun Oct 01, 2017 10:16 pm
Profile

Szczególnie to ostatnie pytanie mnie rozbroiło xD

Mon Oct 02, 2017 1:06 am
Profile

Ja w tym nie widzę nic, a nic zabawnego, a empatii masz tyle co cegłówka… Oczywiście, w przypadku naszego kraju miejsce nie ma najmniejszego znaczenia. Porządek prawny w Polsce jest jeden, nie jesteśmy państwem związkowym :) Natomiast, jeśli chodzi o Twój problem, to trzeba po prostu się udać albo do sądu, albo, jeśli nie czujesz się na siłach sama takimi sprawami się zajmować, wybrać jakiegoś adwokata.

Mon Oct 02, 2017 2:43 am
Profile

Dodam do wypowiedzi koleżanki, że warto patrzeć za taką kancelarią, która się specjalizuje w sprawach rodzinnych, w tym separacjach i rozwodach.

Mon Oct 02, 2017 3:23 am
Profile

Wszystko fajnie, tylko teraz jaką kancelarię wybrać? Która jest rzeczywiście od prawa rodzinnego?

Mon Oct 02, 2017 4:20 am
Profile

Ja byłem w sytuacji, że wnosiłem o separację. Niezbędne informacje wtedy znalazłem pod tym linkiem http://prosterozwody.pl/rozwody-warszawa/separacja/. Udałem się też na konsultację z prawnikiem od separacji w Warszawie i dopytałem go, czy to aby najlepsze rozwiązanie. Koniec końców uważam, że była ona potrzebna, bo, może nie uwierzycie, zeszliśmy się na nowo z żoną i teraz jesteśmy jeszcze szczęśliwsi :)

Mon Oct 02, 2017 4:35 am
Profile

Ja nie sądzę, żebym miała się z mężem pogodzić, choć… nie będę ukrywać, wiąż go kocham. Dlatego też chcę wpierw separacji. Może oboje sobie poukładamy coś w głowach, że się wyniszczamy. A jeśli nie… no to pójdę krok dalej. Ale rzeczywiście, chyba będę potrzebowała pomocy jakiegoś adwokata, który mi to na chłodno i spokojnie wyłoży tak, żebym to zrozumiała. Dzięki za chęci, takczy inaczej.

Mon Oct 02, 2017 6:45 am
Profile

Powiem Ci z własnego doświadczenia – ja też byłem gotów postawić kreskę na naszym małżeństwie, ale wtedy właśnie adwokat, do którego się udałem, zaproponował, żeby jednao nim rozwód, to żey wnosićo separację. I miał rację, opłacało się rozdzielić się na te kilka tygodni, bo zatęskniliśmy za sobą i teraz zupełnie inaczej ze soba rozmawiamy.

Mon Oct 02, 2017 9:19 am
Profile
Reply to topic   [ 9 posts ] 

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to: