View unanswered posts | View active topics It is currently Thu Jul 02, 2020 1:11 pm

Reply to topic  [ 9 posts ] 
 Gdzie szukać w Poznaniu pomocy psychologicznej? 
Author Message

Słuchajcie… czuję się już całkowicie na zmarnowaniu. Generalnie mam wrażenie, że całe środowisko zewnętrzne mnie zaczyna przytłaczać. Począwszy od pracy, przez życie codzienne i różne niewygodne sytuacje, na które teoretycznie każdy człowiek powinien reagować nie wiem.. jakoś obronnie. W moim przypadku to jest tak, że jak ktoś mi powie coś złego, to coraz bardziej zamykam się w sobie. A może to być nawet jakiś typ w sklepie, który mi się właduje w kolejkę, ja mu zwrócę uwagę, a on mi jakimś tekstem wypala… kiedyś tego nie miałem :( Dlatego też pomyślałem, że pora chyba znaleźć jakąś pomoc psychologiczną, żeby się odnaleźć. Wiecie, gdzie warto się udać?

Fri May 19, 2017 1:27 am
Profile

Może najpierw spróbuj porozmawiać z bliskimi, o ile takich masz? Jak nie rodzina, to jacyś przyjaciele? Ewentualnie poszukaj jakiegoś telefonu zaufania, bo rzeczywiście, jak tak coraz mniej rzeczy cię cieszy, dodatkowo jeszcze coraz bardziej się zamykasz w sobie… to to kiedyś będzie musiało eskalować, wiesz o tym?

Fri May 19, 2017 3:34 am
Profile

Dlatego wolę znaleźć pomoc już teraz. Niestety, z rodziną nie żyję najlepiej, a też i nie mam jakiegoś takiego znajomego, którego bym nazwał przyjacielem… zresztą, powiedzmy sobie szczerze, ja to się chyba raczej kwalifikuję już bardziej do specjalisty niż na jakąś pogadankę przy piwie.

Fri May 19, 2017 3:45 am
Profile

A może właśnie brakuje ci kogoś bliskiego?

Fri May 19, 2017 5:03 am
Profile

Różne mogą być tego przyczyny, ale nawet, jeśli nie ma teraz kogoś z otoczenia, z kim mógłby pogadać, to nie znajdzie na gwałt nikogo. Rzeczywiście lepiej się udać po jakąś profesjonalną pomoc psychologiczną W Poznaniu jest akurat świetna terapeutka, do której i ja swojego czasu chodziłem, jak zmarła moja żona. Byłem totalnie rozbity i podejrzewało się u mnie zaczątki depresji. Szwagier wtedy podesłał mi link https://psycholog-poznan.info.pl/, żebym sobie zobaczył tę panią psycholog i rzeczywiście dobrze zrobił, bo już po pierwszej sesji czułem się lepiej.

Fri May 19, 2017 7:14 am
Profile

Ale widzisz, Ty miałeś przynajmniej jakieś oparcie w rodzinie i to jeszcze w rodzinie śp. żony.

Fri May 19, 2017 8:24 am
Profile

Zgadza się, tym niemniej, dopóki nie dojdziesz ze sobą do ładu, to nie uda Ci się dojsć do ładu z innymi, co oczywiście warto zrobić, bo lepiej iść z innymi przez życie, niż tak całkowicie samemu.

Fri May 19, 2017 9:23 am
Profile

To na pewno. Tak czy siak, dzięki za link, zobaczę sobie.

Fri May 19, 2017 10:55 am
Profile
Reply to topic   [ 9 posts ] 

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to: